Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: piter2 » 19 lis 2015, 9:49

Jak w temacie. Pytanie: ile trzeba zarabiać aby otrzymać kredyt hipoteczny w wysokości 200 tys zł? Dodam, że prowadzę działalność gospodarcza.
piter2
newbie
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 5:30


Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: jkary » 19 lis 2015, 11:46

Ciężko jest bezpośrednio odpowiedzieć na to pytanie bo to czy dostaniesz kredyt hipoteczny i na jaką wielkóść zależy od wielu czynników. Nie tylko od tego ile zarabiasz ale również od tego:
na jaką umowę jesteś zatrudniony
czy masz żonę albo dzieci
od tego ile masz zobowiązań kredytowych
oraz od tego jaka jest Twoja historia kredytowa
Poza tym nie sądzę abyś się dużo dowiedział na tym forum. Lepiej zadaj pytanie tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/ - jest to forum kredytowe, na którym jest wielu specjalistów . Oni powinni CI doradzić gdzie obecnie mają dobre oferty....
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: BiLook » 19 lis 2015, 15:31

A czy ktoś z was wie jak to wygląda w przypadku MDM? Jakie warunki trzeba spełniać i na co można liczyć?
BiLook
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, 15:17

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: grochal » 22 lis 2015, 10:21

W dużym uproszczeniu: jeżeli zarabiasz 5000 złotych to możesz dostać kredyt hipoteczny na kwotę około 400 000 złotych. Ale trzeba pamiętać, że banki wymagają pewnych minimalnych dochodów, które zapewnią nie tylko spłatę raty kredytu co miesiąc, ale dadzą gwarancję, że zostanie jeszcze trochę pieniędzy na życie, Przy pensji rzędu 1500 złotych raczej nie ma co liczyć na to, że bank przyzna Ci kredyt. Poza tym wpływ na decyzję kredytową ma to jakie jest twoje zatrudnienie: najlepiej mieć umowę o pracę i to na czas nieokreślony. Co prawda jak zarabiasz na umowę zlecenie to też większość banków da ci kredyt, ale trzeba się będzie wykazać systematycznością takich dochodów. Kolejna sprawa to posiadane kredyty - jeżeli masz jakiś duży kredyt gotówkowy to może ci on obniżyć zdolność kredytową i szanse na kredyt na mieszkanie albo dom - najlepiej więc wcześniej spłacić takie zadłużenie, żeby mieć czysta kartę w banku.
Co do MDM to sporo się ostatnio zmieniło, bo można teraz starać się o kredyt Mieszkanie dla młodych nawet przy mieszkaniu z rynku wtórnego (wcześniej tylko mieszkanie od dewelopera). Poza tym pojawiły się liczne ułatwienia dla rodzin wielodzietnych (z trojką dzieci lub więcej) - mogą one kupić większe mieszkanie lub dom i nie muszą mieć mniej niż 35 lat, jak to jest w przypadku singli i małżeństw z nie więcej niż dwojgiem dzieci.
Wiele przydatnych informacji na temat warunków przyznawania i parametrów kredytu hipotecznego w poszczególnych bankach znajdziesz na portalu hipotecznym Kred.pl - myślę, że ta strona bardzo się może przydać tym, którzy jeszcze nie wiedzą, jaki kredyt wybrać i nie orientują się do końca w wymaganiach banków.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 9:26 przez grochal, łącznie zmieniany 3 razy.
grochal
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 4:52

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: renpac » 02 gru 2015, 11:04

Nam się w końcu udało taki kredy dostać. Urządzamy własne mieszkanie. Szukamy właśnie takich lamp stołowych: http://homebook.pl/produkty/lampy-stolowe . Na pewnona homebooku uda nam się coś takiego znaleźć:)
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: storczyk1234 » 02 gru 2015, 15:01

Moim zdaniem po odliczeniu zus i kosztów na swoje utrzymanie to musisz wykazać ze 4 tys netto
storczyk1234
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2015, 14:27

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: MarcinBialek » 04 gru 2015, 14:37

Najlepiej abyś miał umowę o pracę na czas nieokreślony, wypłaty około 4-5tys zł i żebyś miał żonę która też dobrze zarabia
MarcinBialek
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2015, 14:23

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Felicjaxx » 03 mar 2016, 15:17

Wydaje mi się, że realne wyliczenia i oferty znajdziesz na http://www.kredyty-gotowkowe.net
Tam nie tylko znajdziesz poradę ekspertów, ale i najlepsze oferty na rynku.
Uważam, że warto skonsultować oferty kredytowe w takim miejscu.
Felicjaxx
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2014, 9:34

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: tedmaster » 17 lip 2016, 13:37

Maksymalnie to można to obliczyć ze wzoru - połowa wypłaty razy okres kredytowania.
tedmaster
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:26

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: guziol » 23 lis 2016, 7:53

trzeba zarabiać sporo, ja jakiś miesiąc temu orientowałam się w tych sprawach i wiem, że gdybym zaciągnęła taki kredyt to miałabym problem żeby wyżyć do końca miesiąca.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: weko » 12 gru 2016, 18:05

Niestety większość Polaków zarabia zbyt mało żeby uzyskać kredyt na dogodnych warunkach i nie przeznaczać na niego 80% swoich dochodów. :bezradny:

Planuje założyć dla siebie konto wraz z innymi rachunkami w walutach podstawowych EUR/USD/GBP. Jest to dość popularny produkt z tego co czytałem na forach bankowych i finansowych. Głównym kosztem myślę, że dla mnie będzie oczywiście wykonywanie przelewów walutowych i międzynarodowych do zagranicznych banków. Pytam tutaj, ponieważ sądzę, że tak duże i ciekawe forum bankowe będzie dla mnie dobrym wyjściem. Wiem że to nie jest łatwy temat i opinie o wielu rachunkach bankowych w sieci są podzielone. Sądzę, że proste jest otwarcie konta w ING Obrazek Jedyna informacja, jaka mogę znaleźć dla konta to koszt przelewu rzędu 4 EUR/5 USD/3 GBP dla „przelew zagraniczny (SWIFT) w walucie” natomiast teraz nie mogę się doszukać w tabeli opłat i obciążenia w przypadku opcji kosztowej „OUR”. Wygląda to aż za pięknie by przelewy walutowe zamykały się w kwocie ok 20 pln, może posiada ktoś na forum jakieś informacje z tym związane? :)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, 22:44 przez weko, łącznie zmieniany 2 razy.
weko
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:49

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: necron217 » 23 sty 2017, 16:23

Przy okazji pisania o kredytach hipotecznych, warto zdawać sobie sprawę z faktu iż gdyby po drodze zdarzył nam się problem związany z utratą pracy to nie jesteśmy w takiej sytuacji bezsilni. W przypadku gdy pracę utraciliśmy nie z własnej winy a tym samym utraciliśmy główne źródło dzięki któremu mamy możliwość dokonywania spłaty rat, mamy możliwość otrzymania wsparcia z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców - http://www.banki24.com.pl/masz-problem-ze-splata-kredytu-mieszkaniowego-przeczytaj-to/ i to kwoty całkiem nie małej ponieważ nawet do 1500 zł więc w przypadku niektórych osób pokryje to całą wysokość raty. Okres przez jaki będziemy mogli otrzymywać takie wsparcie to maksymalnie 18 miesięcy, ale to wystarczająco duży by przez ten czas znaleźć sobie nową, stałą pracę. Pieniążki które w ten sposób uzyskamy, trzeba będzie później zwrócić, ale w małych ratach nie przekraczających 300 zł i bez dodatkowego oprocentowania. Myślę że warto o tym wiedzieć, sięgając po kredyt hipoteczny.
necron217
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, 15:44

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: pawel_k19 » 05 maja 2017, 10:45

Takie pytania lepiej zadać osobie, która się na tym zna. Skontaktuj się z Kingą Jędrzejewską, z Cofinance, a jestem pewny, że Ci pomoże. Sam korzystałem z jej usług, gdy chciałem kupić mieszkanie i podejrzewam, że tylko dzięki niej mi się to udało!
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: guziol » 10 maja 2017, 11:33

to zależy od kredytu na jaki się decydujesz. Musisz porozmawiać z doradcą kredytowym i o wszystko go wypytać.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Laura_682 » 10 maja 2017, 12:17

Banki zwykle są bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o przyznawanie tego rodzaju kredytów.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: SonPeterSon » 04 cze 2017, 18:07

Ja zarabiam około 7 tys. miesięcznie i kredyt hipoteczny na 200 tys. w raiffeisen polbank powinienem spokojnie dostać (a chcę wziąć na 15 lat)
SonPeterSon
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2016, 16:51

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: guziol » 07 cze 2017, 12:14

to wszystko zależy od indywidualnego przypadku, najlepiej zapytać w banku czy zarabiając X zł na miesiąc, można w ogóle startować do kredytu.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Selenaa » 20 cze 2017, 8:28

Ale kredyt hipoteczny nie zależy tylko od wypłaty.. tutaj musi być dobra branża pracownicza, do tego najlepiej umowa na czas nieokreślony. Jak interesuje Cię atrakcyjna pożyczka to sprawdź tutaj jaka jest oferta, co konkretnie Ci zaoferują. taka pożyczka może być dobrym dopełnieniem np wykończenia :)
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: grochal » 24 sie 2018, 5:35

Jest bardzo prosty sposób i wygodny sposób na obliczenie tego, ile trzeba zarabiać, żeby uzyskać kredyt hipoteczny. Z pomocą w tym względzie przychodzi zdolność kredytowa, którą obliczają banki. W przypadku typowych zarobków na poziomie średniej krajowej lub wyższych banki pożyczką od 80-krotności do około 100-krotności miesięcznego wynagrodzenia. Stąd można obliczyć, że jeżeli chcemy dostać kredyt na kwotę ok. 400 000 złotych, to powinniśmy zarabiać około 4500-5000 złotych na rękę. Więcej na ten temat znaleźć można w artykule na stronie https://www.kred.pl/20131126631/Poradni ... eczny.html. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie tego typu obliczenia nie będą miały sensu w przypadku ekstremalnie niskich zarobków - przykładowo singiel, który na rękę zarabia 1500 złotych na kredyt mieszkaniowy nie będzie miał szans.
grochal
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 4:52

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Laura_682 » 28 sie 2018, 6:47

Wszystko zależy od banku, niektóre wymagają zarobków powyżej 3 tys., inne dużego wkładu własnego.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Ryty » 27 wrz 2018, 11:27

Każdy bank zapewne inaczej to wyliczy. Gdzieś piszą, że dają bez zaświadczeń. Generalnie na takie dokumenty musisz być przygotowany
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: pasetta » 21 cze 2019, 10:20

To czy otrzymamy kredyt w takiej kwocie o jaką wnioskujemy zależy od wielu czynników. Jeśli chcemy kredyt bez wkładu własnego - na http://hipokredyt.com.pl/ można o takich przeczytać, to musimy się liczyć z naprawdę wysoką miesięczną ratą. Wtedy te zarobki również muszą być relatywnie wysokie, inaczej nie mamy szans na pozytywną decyzję. Posiadając duży wkład własny bank patrzy już przychylniej na osiągane zarobki.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43


Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: Arkadiusz1 » 31 sty 2022, 23:10

To jednak bardziej złożona kwestia. Chodzi zawsze o tym, by jak najsensowniej podejść do tego typu kwestii. Moim zdaniem jeśli mówimy o kredytach pod nieruchomości, to powinniście być bardzo ostrożni decydując się na takie zobowiązania. Czytałem jak wygląda sprzedaż mieszkania z hipoteką i uważam, że powinniście to dobrze przemyśleć.
Arkadiusz1
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:05

Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: HankaMit » 06 lut 2022, 22:15

Jeśli nie wiesz jaki kredyt jest najlepszy dla ciebie i nie wiesz jakie dokumenty zabrać do banku jeśli idziesz się spytać o kredyt to polecam zobaczyć tu kredyt hipoteczne Warszawa .
HankaMit
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 04 sty 2022, 21:38


Re: Ile trzeba zarabiać - kredyt hipoteczny?

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 22:43

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości